Версия для печати

Заповіді Блаженства (Нагірна проповідь) / UA

Христос проповідує Заповіді Блаженства © Кадр з фільму Ф.Дзефіреллі "Ісус із Назарету"
 UA


НАГІРНА ПРОПОВІДЬ (Заповіді Блаженства) Ісуса *


« — Блаженні ті, що сприймають істинне в простоті; бо їхнім є Царство Небесне.

Не копирсайтеся в моїх словах і не мудруйте над ними, цим ви ніколи не досягнете завершення. І чим вони в вас зворушили, не обговорюйте зі своїми ближніми, тому що, будучи інакшими за родом своїм, вони сприйматимуть лише щось власне, збиваючи вас цим з пантелику! 
— Блаженні терплячі й смиренні; бо вони покорять Землю.
Навчіться чекати і вчіться тому, як опанувати себе, і тоді одного разу в вас з’явиться сила покоряти інших людей. Строгість до себе приборкує інших!
 — Блаженні ті, що йдуть крізь страждання; бо будуть утішені.
Не нарікайте, якщо вас спіткає страждання. Переносите його і будьте сильними! Ніяке страждання не наблизиться до вас, якщо ви не допустите його до себе. Вчіться на цьому і перетворюється всередині себе, тоді воно залишить вас, і ви звільнитеся! 
— Блаженні ті, що благають про справедливість; бо вони її набудуть.
Якщо ви вважаєте, що страждаєте несправедливо, то озирніться довкола на своїх ближніх і зробіть для них щось добре, адже колись ви могли завинити перед ними. Навіть, якщо правим вважаєте себе! Ніхто з людей не має права завдавати страждання іншому! Якщо ви тут є чистими, то ніхто не змусить вас несправедливо страждати, вони посоромляться вашого великодушності!
 — Блаженні милостиві; бо вони помилувані будуть.
Однак не обманюйте себе, виявляючи хибне милосердя, але зважте на те, чи дійсно ваше добре воління піде людям на користь!
 — Блаженні миротворці; бо вони будуть названі дітьми Божими.
Нести мир у собі, дарувати мир людям — вимагає такої щирості душі, що знайдеться мало таких, яких ще на Землі наречуть дітьми Божими. Людина, яка воістину несе в собі мир, Божий Мир, плекаючи його, стане для оточуючих людей втіхою і, подібно до бальзаму, спроможна заліковувати їх рани вже лиш своїм існуванням! 
— Блаженні ті, що страждають за справедливість; бо їхнім є Царство Небесне.
Страждати за справедливість — означає страждати за Істину. Брати все на себе, все долати, щоб залишитися вірним Істині — є для людини найважчим в її Мандрах. Це охоплює все: жити праведно, жити істинно, аж до дрібниць, і це вартує неабиякої боротьби, набувається неабиякими стражданнями, це стане переживанням, справжнім переживанням у всіх Мандрах людини. Таким має бути її шлях, щоб для неї відкрилася Путь до Царства Небесного. 
 — Блаженні чисті серцем; бо вони Бога побачать.
У цих словах міститься все, найвище, чого може досягти людина — побачити Бога в його Діяннях. Його серце має бути чистим, ясним, мов кристал; аби ніщо йому не замутняло погляду. Бачити — означає пізнавати. Людина, чиє серце є чистим, спромоглася на це, вона може піднятися до Світла. »
+
«Якщо вчинки ваших ближніх здаються вам несправедливими, вам не слід брати на себе роль судді; бо кожен судить себе сам! Пильнуйте себе, щоб не трапилося так, що в решті решт вам не вистачатиме найліпшого — пізнання себе!»
«Ніхто з вас не є чистим настільки, щоб він міг перейматися чистотою свого ближнього...<…> Кожен має власне місце, відповідно до його задатків; якщо він воліє належним чином виявити їх, то не гаятиме часу на пусті розмови». 
Ісус із Назарету (© кадр з фільму режисера Franco Zeffirelli)

* Вибрані уривки з книги «Життя Ісуса на Землі» («З відлуння тисячоліть», частина 4),  
Оригінал німецькою: «Das Leben Jesus auf Erden» («Aus verklungenen Jahrtausenden», Teil 4. Verlag "Der Rufe", 1934).

Сприйнято в безпосередній близькості та під впливом Абд-ру-шина. Записи зроблені однією з покликаних для цього обдарованою ясновидицею, що змогла побачені нею живі духовні образи і все почуте сформувати у вишукані тексти, що кажуть самі за себе. 


Переклад українською: © Олександр Ладік. 2018. Читайте також: «Люби ближнього, як самого себе!»

Читайте також: «Любити своїх ворогів»


Flag Counter

Прочитано 208 раз Последнее изменение Воскресенье, 04 Ноябрь 2018 01:17

http://moy-interer.ru - интерьер дома

http://fortstroi.com.ua - Строительство и ремонт

Похожие материалы (по тегу)